top of page

B.U.J.U COLLECTIONS

 

An experience of over a decade mostly on luxurious hotel and residential interior design projects and one to one customer relations lead the creative way to the birth of B.U.J.U Collections. We like to design a range of special products that springs into life as collectible art pieces through a concept. Our aim is to turn spaces into an artwork to live in with joy and pleasure.

For us, a home collection means reflecting an atmosphere through design, reaching the senses of the ones living in the space. As B.U.J.U Design, we believe that every object brings a unique transformative energy to the space within. Each piece has a meaningful touch to the space separately and all together. This is the value that we seek to find in interiors as they become the art itself by B.U.J.U products.

...

 

B.U.J.U Design’ın lüks otel ve konut iç mimari tasarım projeleri ve birebir müşteri ilişkilerinde sahip olduğu on yılı aşkın deneyim, B.U.J.U Collections’ın doğmasına doğru giden yaratıcı yolculuğa öncülük etti. Bir konsept üzerinden koleksiyonunuza katabileceğiniz dekoratif sanat eserleri olarak hayat bulan özel ürünler tasarlamayı seviyoruz. Hedefimiz yaşama alanlarınızı neşe ve keyif içinde yaşayabileceğiniz sanat eserlerine dönüştürmek.
Bizim için bir ev koleksiyonu, tasarım vasıtası ile istenen atmosferi yansıtan ve bu mekanda yaşayanların duyularına ulşabilen parçaları içerir.
B.U.J.U Design olarak, her objenin içinde bulunduğu alana kendine özgü, dönüştürücü bir enerji kattığına inanıyoruz. Her bir parça, içinde bulunduğu alana ayrı ayrı ve bir bütün olarak getirdiği anlamlı bir dokunuşa sahip. İşte bu, mekanları B.U.J.U ürünleriyle sanata dönüştürürken bulmayı hedeflediğimiz değerdir.

bottom of page